יהודית לוי פסיכותרפיסטית טיפול פרטני זוגי ומשפחתי

4 הרגלים לחיי זוגיות מאושרים​

1. התרחקו משיחות רעילות.

אם לא תיזהרו, חילופי דברים רעילים יכולים לזחול לתוך הפטפוט היומי עם בן/בת הזוג שלכם. אחד הדברים הנפלאים שמערכת יחסים קרובה מעניקה לכם הוא המידע הרב אחד על השנייה, גם הטוב וגם הרע. כאשר אתם משתמשים במידע האינטימי שיש לכם אחת על שני בשביל להקניט, ללעוג או להתרעם על בן/בת הזוג שלכם, אתם מפוררים את האמון והביטחון החיוניים כל כך לקשר אינטימי. זוגות מאושרים מתרחקים ממילים קשות כמו מאש ובמקומם מעדיפים לעודד ולהשתמש במילים חיוביות.

 

2. אכלו ביחד.

זה יותר מלצאת לדייט לילי פעם בחודש. זוגות (ומשפחות) שיושבים לאכול ביחד על בסיס יומי נשארים מחוברים יותר ונהנים ממערכות יחסים קרובות יותר.

ארוחות מציעות את הזמן להאט ולדבר בנחת. אם אתם רק מדברים על מי אוסף את מי ומתי האינסטלטור מגיע, אתם מפספסים את ההזדמנות להרהר על חיי היום-היום שלכם ביחד ועל התמונה הרחבה יותר של הקשר שלכם או המשפחה שלכם.

זהו גם הזמן לתרגול כישורי תקשור כמו ללמוד להקשיב, ו”לעכל” את המידע שבן/בת הזוג שלכם העביר לכם בשיחה, תוך כדי שאתם רגועים ונהנים מהזמן ביחד. חסכו מעצמכם את הלחץ של לתכנן משהו “מיוחד”, עזבו את הנרות במגירה, ארוחה משותפת לא צריכה להיות מורכבת או מפוארת. כמובן, מדי פעם ופעם ארוחה מיוחדת היא בסדר, אם כי במקרה הזה כמות הארוחות שתאכלו יחדיו חשובה יותר מאיכות האוכל וההוצאות.

 

3. התנצלו לעיתים קרובות.

אפילו לזוגות המיומנים ביותר ישנם רגעים מפוקפקים מידי פעם. שיפוט חטוף או הערה עוקצנית יכולים להתגנב פנימה, וככל שתקדימו להכיר במה שקרה ולהתנצל על כך מעומק הלב כן ייטב. לדוגמא אם תפסתם את עצמכם אומרים משהו לא במקום נסו מהר לומר “אני מצטער, עברתי את הגבול, מה שהתכוונתי לומר זה…” או משהו בסגנן הזה.

מרגע שלמדתם את אומנות בקשת הסליחה אתם יכולים במהירות לחזור למסלול!

 

4. היו נדיבים, חיוביים ומכירי תודה.

זוגות מאושרים אינם מאושרים כל הזמן. זוגות מאושרים מתמודדים עם אתגרי חיים קשים ולחצים בדיוק כמו זוגות שאינם מאושרים.

ההבדל טמון בגישה שבה הם ניגשים לחיים ובאקלים האווירה הכללית. הגברת החיוביות היא דרך בטוחה אחת לשנות את מצב הרוח בבית שלכם.

כוונו ליחס של 10:1- עשר תגובות או מחוות חיוביות על כל אחת שלילית, אין צורך לגישה מסובכת ומורכבת, פשוט פתחו את עיניכם למאות ההזדמנויות לחיוביות ביום שלכם.

דרך נפלאה נוספת להגברת התחושות הטובות בבית שלכם היא לגשת לחיים בהכרת תודה ובהבנה שאין בטחונות והמחר לא מובטח לאיש.

הבעת תודה ושיתופה משאיר את הפוקוס על מה שיפה בחיים ובקשר שלכם. אנשים שמבינים באמת את העובדה שעליהם לחיות בהווה ולהתכונן לעתיד תוך כדיי הפקת לקחים מהעבר ישפרו מאוד את סיכוייהם לחוות חיי זוגיות נפלאים ולחיות חיים טובים בכלל.

יהודית לוי
פסיכותרפיסטית
טיפול פרטני זוגי ומשפחתי

 

נייד: 052-3510381

מייל: judlevy08@gmail.com

בניית אתר - קידום פלוס