יהודית לוי פסיכותרפיסטית טיפול פרטני זוגי ומשפחתי

4 סיבות למה הדברים הקטנים כן חשובים​

הבוס שלכם צרח עליכם, הילדים העסיקו אתכם כל היום, הבית מבולגן, צריך לצאת לקניות, לנקות, לדאוג שהילדים יהיו במיטה בזמן ולא לשכוח את הכלב שגם הוא זקוק למנת תשומת הלב היומית שלו. לקראת ערב אתם בוודאי כבר מרגישים לחוצים ומותשים ופתאום ללא שום התראה מוקדמת, בן/בת הזוג שלכם מזמינים אתכם לארוחת הערב נפלאה בליווי יין טוב כדי לשפר קצת את מצב הרוח.

 

הפרטים הקטנים חשובים. אולי דבר אחד קטן לא ישנה כל כך, אבל אחרי 5 או 10 שנים, הרבה דברים פעוטים הופכים יחד לשמיכת ביטחון ענקית לקשר שלכם. הנה ארבע סיבות מדוע זה כך:

 

דברים קטנים שולחים מסר גדול

פעולות עדינות במערכות יחסים אינטימיות שולחות מסרים גדולים.

רכשו את הגלידה האהובה על בן/בת הזוג שלכם בדרככם הביתה, תכננו דייט לילי לא צפוי, או קחו שעה אחת מהזמן הפנוי שלכם כדי לסדר קצת את הבית, אלו אולי נראים כמו מחוות קטנות, אבל הן שולחות מסרים גדולים שישפיעו בחיוב על הקשר שלכם.

 

דברים קטנים יוצרים אמון

אם תבקשו את חוות דעתם של שני יועצי השקעות במה כדאי להשקיע היום, סביר להניח שתקבלו שתי דעות שונות כנ”ל גם לגבי רופאים, עורכי דין וכו, זאת מכיוון שלאנשים שונים יש דעות שונות ובעניין הזה בני זוג לא נבדלים מאנשים אחרים.

 

לרוב כאשר אחד מבני הזוג מבצע מעשה מסוים ואו מגיב לעניין בצורה זאת או אחרת בת הזוג עלולה לפרשן את המעשה בצורה שונה (כנ”ל גם ההפך) וכתוצאה מכך להגיע לתובנות שבן הזוג כלל לא התכוון אליהם ולכן אחד הדברים החשובים ביותר הוא לשמור על גמישות מחשבתית, להיות פתוחים לאפשרות שישנה סיבה נוספת המסבירה מדוע בן/בת הזוג עשו מה שהם עשו.

 

רגש שהתפתח במהלך השנים אצל אחד מבני הזוג עשוי להביא אותו/אותה למצב שבו הם מקבלים החלטה אוטומטית לגבי מה היו כוונותיו של בן/בת הזוג.

 

כדי לסייע בתחום זה, אני מבקשת מזוגות לחשוב על דרכים שבהם הם ייקחו יזמה וידאגו להפגין רצון טוב כלפי הצד השני. הדברים הקטנים הם אלו שעושים את זה. הם מאפשרים לזוגות להאמין מחדש שהם יכולים לאהוב ולהיות נאהבים.

 

דברים קטנים יכולים להוות ניצוץ לחידוש האהבה

תחושת האהבה יכולה לגדול אם המעשים הנכונים נעשים ואו המילים הנכונות נאמרות, ההפך הוא גם נכון, מעשים מסוימים ומילים מסוימות עשויות להקטין את תחושת האהבה בין בני זוג

אם אתם בוחרים בהתנהגויות שמפגינות אהבה, אתם תהיו מופתעים לגלות כמה מהר רגשות של רומנטיקה ואינטימיות חוזרים אל הקשר שלכם.

 

דברים קטנים מעבירים מסר של ביטחון.

ביטויים עדינים של אהבה ואינטימיות מעבירים מסר של ביטחון לא רק לבן/בת הזוג שלכם, אלא גם לילדכם. הורים שמלכתחילה שמים את הנישואים שלהם במקום הראשון למעשה שמים גם את ילדיהם במקום הראשון. ככה זה עובד למרבה האירוניה.

 

אלו הם רק כמה סיבות למה הדברים הקטנים הם חשובים.

יש לכם רעיונות או דוגמאות למעשים קטנים שיכולים לתרום לקשר זוגי חזק ומהנה יותר? השאירו תגובה עם המסר שלכם בתחתית המאמר הזה או פרסמו אותו בדף הפייסבוק שלנו.

יהודית לוי
פסיכותרפיסטית
טיפול פרטני זוגי ומשפחתי

 

נייד: 052-3510381

מייל: judlevy08@gmail.com

בניית אתר - קידום פלוס