יהודית לוי פסיכותרפיסטית טיפול פרטני זוגי ומשפחתי

מה לעשות אם אתם חושבים על גירושים​

זה יכול להגיע בפתאומיות, אולי אחרי וויכוח נוסף בשרשרת של וויכוחים או אולי אחרי ריב קשה שבו נפגעתם מאוד מהצד השני, תהא הסיבה אשר תהא אתם עלולים למצוא את אותן המחשבות קופצות לראשכם, האם זה מאוחר מדיי? האם כבר לא ניתן לתקן את המצב?

 

בערך 4 מכל 10 זוגות שאני רואה חושבים באותה הצורה. זה מה שהופך את סוג העבודה שלי לכל כך מיוחד. רוב הזוגות שנכנסים אלי לראשונה למשרד חוששים שקשר הזוגיות שלהם עלול להסתיים בפתאומיות לאור המצב הבעייתי.

 

אם בן/בת הזוג שלכם הציע שכדאי לכם ללכת לטיפול, אל תחכו. השקעה מוקדמת במערכת היחסים שלכם יכולה לחסוך הוצאות מסיביות בהמשך הדרך, לא רק בכסף, אלא גם בכאב-לב.

 

אם אתם כבר מתחילים להרהר במחשבות על גירושין, אז הנה כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון.

רוב הזמן, נישואים לא תלויים ברגעים בודדים של טראומה. אפילו בגידות הן לא גזרי דין חרוצים.

אם אתם מרגישים כאילו אתם עומדים על קצה התהום, ומהצד השני ניצב בן/בת הזוג שלכם, אולי תופתעו לדעת שהפער ביניכם נפער בגלל בחירות שגויות שכל אחד מכם ביצע בעבר וזה דבר בר תיקון.

 

לרוב, אתגרים במערכות יחסים נובעים משני בני הזוג.נניח שאתם בטוחים בפגם אישיות הקיים אצל בן/בת הזוג שלכם (אמונה שלאורך זמן עלולה לפתח מצב של נתק תקשורתי) עליכם גם להביא בחשבון את האפשרות שאולי מדובר באמונת שוו ואולי הגורם לבעיות בינכם הוא אחר לגמרי אבל אמונתכם הבלתי מעורערת בבעיה שקיימת אצל בן/בת הזוג בלבד רק עשויה להחמיר את המצב מאוד.

 

ההיגיון הבריא שלכם צריך לבוא לפני הרגשות.רוב הזמן, אני מוצאת שזוגות כלל לא רוצים להתגרש, או לפחות, הם מעולם לא חשבו שהם יתגרשו.

 

אם אתם מחפשים או מקווים לשינוי שיתרחש לפני שתהיו מחויבים לקשר ולבן/בת הזוג שלכם ב 100%, ייתכן ותתאכזבו. במילים אחרות, אל תתנו לרגשות שלכם להכתיב את המעשים שלכם, התודעה וההיגיון שלכם חייבים להיות אלו שמכתיבים את המעשים שלכם.

 

שינוי גדול במערכת היחסים שלכם יגיע רק אם תתאמצו ותעבדו קשה בשבילו, במילים אחרות אתם חייבים לרצות שהשינוי הזה יקרה. אני יודעת שזו בקשה גדולה, לוקח זמן ליצור שינוי אמיתי שיחזיק מעמד בחיי זוגיות, אבל אם הרצון שלכם לשינוי הוא אמיתי ואתם מוכנים לעשות כל מה שצריך על מנת לחולל מהפך, אתם תהיו מופתעים מההישגים המהירים שלכם.

 

זה בסדר לחשוב על הילדים שלכם אבל אל תשכחו את כלל המשפחות.אני ממליצה ללקוחות שלי שפרט לילדים הם חייבים גם להביא בחשבון את כל המעגל החברתי הקרוב שלהם. נישואין הם לא רק התחייבות בין בני זוג, אלא התחייבות כלפי המשפחות.

 

ישנם אנשים מסביבכם שיושפעו מהגירושים שלכם במידה והם יקרו. בסופו של דבר, ההחלטה היא שלכם כמובן אבל אם אתם שוקלים גירושין, יש להביא בחשבון גם את המעגל החברתי הקרוב לכם.

 

ייתכן ועדיין תחליטו להתגרש. אם כך, ישנם דרכים בריאות ושלוות לעשות זאת. אבל במידה ואתם תוהים אם הקשר יכול להחזיק מעמד, שיחה כנה עם בן/בת הזוג שלכם יכולה לחשוף דברים שכלל לא היו קיימים אצלכם בתודעה.

יהודית לוי
פסיכותרפיסטית
טיפול פרטני זוגי ומשפחתי

 

נייד: 052-3510381

מייל: judlevy08@gmail.com

בניית אתר - קידום פלוס