מהי תרפיה משפחתית?

תבניות התנהגות של משפחה משפיעות על הפרט ולפיכך ייתכן וצריך לכלול את הדינמיקה המשפחתית בתכנית הטיפולית. בתרפיה משפחתית וזוגית, מהלך הטיפול אינו נוגע רק באדם אחד אלא נוגעת במערך היחסים שבו שרוי האדם.

 

טיפול משפחתי הינו:

קצר (יחסית)

ממוקד-פתרון

ספציפי

מתוכנן עם מטרות מוחלטות מראש

מטפלי משפחה ונישואים מטפלים במגוון של בעיות קליניות רציניות כולל:

דיכאון, בעיות נישואים, חרדות, בעיות פסיכולוגיות של הפרט, ובעיות בין הורה לילד.

 

להרבה בעיות נפשיות כדוגמת: סכיזופרניה של מבוגרים, הפרעות במצבי הרוח, אלכוהוליזם ושימוש בסמים, הפרעות התנהגות אצל ילדים, שימוש בסמים אצל נוער, אנורקסיה של נשים צעירות, אוטיזם, מחלות כרוניות פיזיולוגיות במבוגרים וילדים, וריבים ולחצים בנישואים טיפול משפחתי/זוגי עשוי להיות יעיל בדיוק כמו ואף יותר מטיפול סטנדרטי פרטני.

 

מטפלי משפחות וזוגיות מבצעים טיפול לטווח הקצר באופן שוטף: 12 מפגשים בממוצע. כמעט 60% מהמקרים נפתרים תוך 20 מפגשים, 90% תוך חמישים מפגשים. הן טיפול זוגי (11.5 מפגשים) והן טיפול משפחתי (9 מפגשים) דורשים פחות זמן מהטיפול הפרטני הממוצע (13 מפגשים). בערך חצי מהטיפולים המסופקים ע”י תרפיסט משפחה וזוגיות הינם אחד-לאחד כאשר החצי השני מחולק בין טיפול זוגי ובין טיפול משפחתי, או שילוב של הטיפולים.

 

מדוע לפנות אלי?

מחקרים הציגו באופן ברור את יעילות התרפיה המשפחתית והזוגית כטיפול לקשת מלאה של הפרעות רגשיות ונפשיות ובעיות בריאותיות. שימוש נוער בסמים, דיכאון, אלכוהוליזם, השמנת יתר ושיטיון במבוגרים– כמו גם ריבים ולחצים בתוך המשפחה — הינם רק חלק מהמקרים בהם מטפלי זוגיות ומשפחה מטפלים בהם.

 

מחקרים גם הראו כי לקוחות מרוצים ביותר מהשרות של מטפלי זוגיות ומשפחה. משובים של לקוחות הראו שיפור בפריון העובדה, ביחסי קולגות, יחסים בתוך המשפחה, יחסים עם בן/ בת הזוג, בבריאות הרגשית, בבריאות הכללית, בחיים החברתיים ובמעורבות בקהילה.

​ טיפול משפחתי

יהודית לוי פסיכותרפיסטית טיפול פרטני זוגי ומשפחתי

יהודית לוי
פסיכותרפיסטית
טיפול פרטני זוגי ומשפחתי

 

נייד: 052-3510381

מייל: judlevy08@gmail.com

בניית אתר - קידום פלוס