יהודית לוי פסיכותרפיסטית טיפול פרטני זוגי ומשפחתי

טיפול זוגי טרום נישואין​

טיפול זוגי טרום נישואין מגביר את הסבירות לאיחוד מספק של שני בני זוג. הוא מחדד את תפיסת בני הזוג כיחידים, מבחינת הערכה עצמית, מיומנויות ואמונות אישיות לגבי הנישואין ומיישר קו לגבי הציפיות מהנישואין.

 

הטיפול מסייע לבני הזוג למקד את ציפיותיהם, להציב אותן “על השולחן” לשם דיון, לפני שתתעוררנה בעיות. במהלך הטיפול, דנים בני הזוג בערכים, במטרות וביעדים שלהם, והטיפול מקנה להם מיומנויות לפתרון בעיות וכלים לתקשורת נאותה.

 

מטפלת זוגית מסייעת לבני הזוג לבנות את נקודות החוזק שלהם וללמוד דרכים חדשות להתגבר על החולשות. הקשרים האישיים ומערכת היחסים הם מטען אותו מביאים בני הזוג מעברם, והדרך הטובה ביותר להתמודד עם בעיות אלו היא לקבל את עמדתו של צד שלישי אובייקטיבי, לפני חציית הסף מהזוגיות אל הנישואין.

 

מאפייני טיפול זוגי טרום נישואין

טיפול זה, בדומה לכל טיפול זוגי, מתנהל בהנחיית מטפלת משפחתית מיומנת, בעלת ניסיון ותואר בתחום הטיפולי. הטיפול נועד לסייע לבני הזוג לפתח מיומנויות על מנת לנווט את דרכם בהצלחה בחיי הנישואין.

ניתן לשאול שאלות על מנת לקבוע השקפות אישיות ולראות כיצד הן משתלבות ויכולות לעבוד עם מערכת היחסים הזוגית. בנוסף, מקנה היועצת הזוגית לבני הזוג כלים להתמודדות עם חילוקי דעות בכדי למנוע משברים עתידיים.

 

בני הזוג כאינדיבידואלים

כל חיי נישואין בריאים כוללים שלושה היבטים: שני שותפים והנישואין עצמם. המשימות העיקריות של נישואין מוצלחים הן תחזוקת הזהויות האישיות של בני הזוג וזהותם כשותפים לחיים. היכולת של כל אחד מבני הזוג לשמור על זהותו האישית בתוך הקשר הזוגי או המשפחתי, תלויה במאפייניו האישיים וחוויותיו המוקדמות. טיפול טרום נישואין מזהה את נקודות החוזק והחולשה של כל אחד מבני הזוג ומציע כלים המסייעים להגדלת המודעות האישית לטובת מערכת היחסים הזוגית.

 

מחויבות

היתרון העיקרי של טיפול טרום נישואין הוא הפגנת המחויבות להצלחת הנישואין. הטיפול מציע לזוגות הזדמנות לתכנן מסעם המשותף בחיים, וחשוב מכך, הוא מספק במה לפיתוח שיטות לפתרון בעיות.

מטפלת זוגית מיומנת מסייעת לבני הזוג לנהל את המחלוקות ביניהם באופן בונה. כאשר בני הזוג מקדישים תשומת לב לסימני האזהרה הניצבים בדרכם החדשה, ופונים לעזרת צד שלישי מקצועי, הם מחזקים למעשה את מערכת היחסים שלהם ובונים יחדיו מערכת יחסים הרמונית יותר מבעבר.

כאשר בני הזוג מפרטים את ציפיותיהם מהנישואין, הם לומדים לזהות מקומות בהם ניתן “ליפול” לעיתים, ולומדים דרכים לפיתוח יכולת התגברות על משברים והתמודדות עם החיים. לאחר הטיפול, יכולים בני הזוג להתחיל את דרכם החדשה המאופיינת בפחות לחצים ויותר סיפוק.

 

העשרה

יעוץ טרום נישואין מהווה מעין מדריך להעשרת החיים המשותפים, באמצעות הצעת דרכים מגוונות לשיפור הזוגיות, החל מפעולות פשוטות כגון הקניית כלים לתקשורת הדדית אוהבת, ועד להתנהלות קלה במאורעות היומיום. כל היתרונות הגלומים בטיפול זה יכינו את בני הזוג לקראת מערכת יחסים מחייבת ומספקת.

גם הזוגות המאושרים ביותר, מתמודדים עם אתגרים. מטפלת זוגית מסייעת להם לזהות, גם אם באופן היפותטי, באלו בעיות הם עלולים להיתקל בעתיד, וכיצד לטפל בהן לפני שישפיעו לרעה על הנישואין. לדוגמה, אם הקריירה של בן זוג אחד כרוכה בשעות עבודה ארוכות, עלול המצב להוות אתגר בכל הנוגע לגידול ילדים.

טיפול טרום נישואין מסייע לבני הזוג להתחיל את דרכם החדשה , תוך הבנה מלאה של המחויבות המשותפת, הפגת החששות, והקניית כלים לפתרון בעיות משמעותיות. שכן, הזמן הנכון לטפל בבעיות הוא לפני הנישואין, ולא לאחריהם.

יהודית לוי
פסיכותרפיסטית
טיפול פרטני זוגי ומשפחתי

 

נייד: 052-3510381

מייל: judlevy08@gmail.com

בניית אתר - קידום פלוס